O ΜΠΑΡΤΣΩΚΑΣ «ΑΛΩΣΕ» ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Οι Ιτούδης, Σλούκας και Μπουρούσης θα είναι εκεί, ο Μπαρτζώκας το… παλεύει.

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν σε ένα ματς θρίλερ πήρε τεράστια νίκη στην παράταση με 80-92 (76-76 η κανονική διάρκεια) απόψε μέσα στην Βαρκελώνη επί της Μπαρτσελόνα και ισοφάρισε σε 2-2 την σειρά των προημιτελικών της Euroleague. Η Λοκομοτίβ στην παράταση με ένα μπαράζ τριπόντων… καθάρισε με πρωταγωνιστή τον Ράντολφ, ενώ για τους γηπεδούχους ο Ναβάρο προσπάθησε μόνος του να κερδίσει το ματς και το έστειλε στην παράταση.

Ετσι, πάει την σειρά στην Ρωσία και την Τρίτη (20:00) θα παίξει τα ρέστα του ο Ελληνας προπονητής για να πάρει την πρόκριση στο Final 4 του Βερολίνου (13-15 Μαΐου), εκεί που ήδη έχουν προκριθεί Φενέρ – Λαμποράλ Κούτσα (το ένα ζευγάρι του ημιτελικού) και περιμένει τον αντίπαλο της η ΤΣΣΚΑ Μόσχας.